Jdi na obsah Jdi na menu
 


Co budeme potřebovat?

- musíte si zvolit výchozí osobu. Obvykle to bývá osoba, u které datum narození, sňatku nebo úmrtí spadá do přelomu 19. a 20. století nebo do prvních pár desítek let 20. století a důležité je i místo. Často se v rodinách uchovávají různé staré dokumenty (křestní, oddací, úmrtní listy, svatební oznámení, různé listy ze škol, apod.), z těchto dokumentů můžeme vycházet.

- pokud ale nemáte nic, krom vašeho rodného listu, můžeme začít od Vás

- zpřístupnění matrik je dáno zákonem. V podstatě se týká posledního zápisu v matrice a tyto matriky bývají často ještě uloženy na příslušných matričních úřadech. U těchto matrik je znemožněn přístup k nahlížení do matričních záznamů (narození 100 let, oddaní 75 let, úmrtí 30 let). Přístup je umožněn pouze přímým příbuzným, nebo osobě, která může přímého příbuzného zastupovat na základě ověřené plné moci a kopie rodného listu, kterým se prokáže příbuznost. Pokud tedy bude potřeba, zašleme Vám vzor plné moci.

 

- veškeré materiály nám postačí naskenované nebo nafocené a zaslané mailem. Pokud tuto možnost nemáte, můžete nám je zaslat i poštou, nebo se s nimi u nás zastavit (pokud se pohybujete někde poblíž) - ale vždy prosíme předem si domluvit termín. Nebo se u Vás můžeme zastavit, pokud jste někde poblíž. Pokud žádné materiály nemáte, tak postačí informace - jméno, příjmení a datum a místo narození nebo sňatku.